هفت دلیل خراب شدن کویل انواع ویپ و پادها

7 دلیل زود خراب شدن کویل

کویل یا کاتریج تنها قطعه مصرفی همه دستگاه های ویپ یا پادسیستم می باشد. این قطعه در صورت مصرف عادی کاربر، عمر مفید حدودا 1 ماهه دارد اما در صورت رعایت نکردن نکات نگهداری توسط کاربر، کویل یا کاتریج ممکن است در کمتر از 5 دقیقه خراب شود. پس میزان عمر کویل و کاتریج ها ارتباط مستقیم با نحوه استفاده کاربر دارد. ممکن است یک کاربر فقط ظرف چند روزه کویل دستگاه ویپ خود را خراب کند و کاربر دیگری می تواند بیشتر از عمر مفید این قطعه از آن استفاده کند. با رعایت نکات زیر می توانید از حداکثر میزان عمر کویل استفاده کنید.

1. هر بار که از کویل یا کاتریج نو استفاده می کنید، بعد از پر کردن تانک، حتما باید حداقل 10 دقیقه به کویل یا کاتریج فرصت دهید تا آماده ویپینگ شود.

این عمل فقط در زمانی که کویل دستگاه نو می باشد لازم است. در دفعات بعد که تانک را پر می کنید، کویل نیازی به صبر کردن ندارد.

2. اگر هم دستگاه ویپ یا پاد شما دکمه کام دهی (Fire Button) دارد، باید همزمان با کام گرفتن این دکمه را نگه دارید و از دستگاه کام بگیرید. هیچ وقت بدون کام گرفتن دکمه را نگه ندارید.

3. بین هر کام یا همان پاف، حداقل 5 ثانیه فاصله را رعایت کنید. در غیر این صورت کویل فرصت خنک شدن را ندارد و تکرار این موضوع باعث زودتر خراب شدن کویل یا کاتریج میشود.

4. اگر ایجوس داخل تانک دستگاه به کمتر از میزان 20 درصد از ظرفیت تانک برسد، ممکن است کویل آسیب ببیند.پس قبل از اینکه مایع ایجوس داخل تانک دستگاه تان به اتمام برسد، اقدام به شارژ مجدد ایجوس کنید.

5. کام محکم و با مکش زیاد نگیرید. کام های شما باید آرام و با مکش عادی باشد.

اگر کام گرفتن شما محکم باشد، ممکن است ایجوس به داخل دهان برگردد و عمر کویل یا کاتریج شما هم کم می شود.

6. استفاده از ایجوس های غیر اورجینال و فیک باعث کم شدن عمر کویل یا خراب شدن آن و در نهایت باعث  پس دادن بیشتر ایجوس (Leakage) می شود.

7. ایرفلو یا دریچه هوای دستگاه های ویپ یا پادسیستم در هنگام کام گیری هوا را به داخل کویل هدایت می کند. پس، درصورت بسته بودن دریچه و یا مسدود بودن مجرای هوا، کویل میزان هوای مورد نیاز را دریافت نمی کند و در نتیجه کویل دستگاه خراب می شود.

نشانه های تمام شدن عمر کویل:

1. کم شدن بخار خروجی در هنگام کام گرفتن.

بخار تولید شده نسبت به روزهای اول کاهش چشمگیری خواهد داشت.

2. کم شدن طعم رسانی.

طعم ایجوس نسبت به روزهای اول خیلی کمتر احساس خواهید کرد.

3. زیاد شدن لیکیچ (پس دادن مایع).

میزان پس دادن مایع ایجوس توسط کویل بسیار بیشتر می شود.

4. با هر کام، دستگاه گلو را اصطلاحا میزند.

در هنگام کام گرفتن به سرفه می افتید و بخار گلویتان را می زند

5. اصلی ترین نشانه، طعم و بوی سوختگی کویل است.

و در نهایت در هنگام کام گرفت از دستگاه بو و طعم سوختگی استشمام می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به کمک نیاز دارید؟
سلام، در صورتی که نیاز به راهنمایی دارید، روی آیکون پشتیبان کلیک کنید:

فهرست