تاثیر مافیای سیگار بر دیدگاه مردم دنیا نسبت به ویپ و سیگارالکترونیکی

تاثیر مافیای سیگار بر دیدگاه مردم دنیا نسبت به ویپ و سیگارالکترونیکی

بر اساس گزارش جدید مجله Vapouround بریتانیا، در کشورهای جهان سوم احتمال ابتلا به سرطان و بیماری های تنفسی نشات یافته از سیگار و دخانیات بیشتر است اما در کمال تعجب افراد کمی هستند که به فکر جایگزینی آن با سیگارالکترونیکی می افتادند. این تحقیق که در Journal Addiction منتشر شده است، از داده های حاصل از نظرسنجی ماهانه سیگار کشیدن در UCL از آوریل 2013 تا سپتامبر 2019 در این کشورها استفاده شده است.

جالب است بدانید که 18 درصد از افراد سیگاری که در این نظرسنجی شرکت کردند، از سیگارالکترونیکی به منظور جایگزینی و کاهش مصرف سیگار استفاده می کنند. متاسفانه احتمال جایگزینی سیگار سنتی با سیگارالکترونیکی در بین افراد آسیایی 26 درصد کمتر و در بین افراد ساکن در خاورمیانه 49 درصد کمتر از کشورهای اروپایی و آمریکا بوده است!!! 

جهت گیری شواهد علمی اکنون سال هاست که به سمت مزایای ویپینگ و استفاده از سیگارالکترونیکی در حال تغییر است و بهتر است همه افراد با استفاده از ویپ ها کمتر به سلامتی خود ضربه وارد کنند.متاسفانه هر بار که یکی از قطب های خبری مضمون “ضد ویپینگ” منتشر میکند، میلیاردها انسان را به مرگ آهسته و دردناک توسط سرطان محکوم میکنند. برای همه ثابت شده که سیگار امروزه بیشترین آسیب را هم به مصرف کنندگان و هم به اطرافیان افراد سیگاری در جهان وارد کرده است و در مقابل بیش از 6 سال از اثبات ضرر ناچیز سیگارهای الکترونیکی و دستگاه های ویپ در مقایسه با سیگارهای سنتی می گذرد.

تاثیر مافیای سیگار بر دیدگاه مردم دنیا نسبت به ویپ و سیگارالکترونیکی

متاسفانه بزرگترین رسانه های سراسر جهان با این که این امر یک واقعیت اثبات شده و غیرقابل انکار است، باز هم اصرار بر خطرناک بودن ویپ ها و سیگارهای الکترونیکی دارند. مافیای تولید، واردات و صادرات سیگار با حمایت دولت ها و رسانه های مرجع نه تنها این حقیقت را معکوس جلوه میدهند بلکه با استفاده از قدرت و نفوذ خود از تبلیغ این محصولات توسط شرکت ها و رسانه ها هم جلوگیری میکنند. با این حال اکثر رسانه ها از هرگونه رویکرد مثبت نسبت به جایگزین کردن ویپ و سیگار الکترونیکی اجتناب میکنند. 

2 دیدگاه

  1. کاملا درست و صحیح هستش.مردم بدونید و باور کنید همه جای دنیا دیگه حتی سیگارکشیدن یه عمل ضایع اس و سیگاری ها معمولا تو‌کشورهای پیشرفته قشر کم سواد و از لحاظ علمی و مالی ضعیف هستند. شما وقتی مثلا تو سوییس سیگار میکشید کلا مردم به یه چشم دیگه نگاهتون میکنن.این سیگار مضره و همه دنبا میدونن اما اینکه چرا میگن‌ویپ و سیگارالکترونیکی هم ضرر داره یا حتی ضرر بیشتر داره! این تاثیر این مافیای لعنتی سیگار هستش تو همه کشورهای دنیا. کافیه فقط نگاه کنید ببینید از هر ۱۰ نفر تو امریکا، اروپا، ژاپن، و ... چند نفر تو همین سال ۲۰۲۱ سیگار میکشن و چند نفر سیگارالکترونیکی و ویپ!!! خودتون متوجه میشید.
  2. درسته دمتون گرم که دارید سعی میکنید تو این مملکت هم ، مردم رو آگاه کنید. خدارو شکر همیشه از همه جای دنیا عقب مونده تریم!!! شاید با این اطلاعات ۴ نفر سیگارکشیدن رو بذارن کنار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به راهنمایی نیاز دارید؟
×

فهرست