فرق پاد و ویپ

فرق پاد و ویپ

خرید پاد‌ و ویپ‌ها سبب تحول در مصرف نیکوتین شده است؛ زیرا آن ها جایگزین مناسبی برای سیگار کشیدن هستند.

این دستگاه‌های جمع و جور، قابل حمل و همه کاره به سرعت محبوب شده و سیگاری‌ها و حتی غیرسیگاری‌ها را ترغیب به استفاده از خود می‌کنند.

حال شاید بپرسید فرق پاد و ویپ چیست؟ چه مواردی باعث تفاوت پاد و ویپ می‌شوند؟ کدام یک با ترجیحات و سبک زندگی شما مطابقت دارد؟

برای پرسش به این سوالات، ابتدا باید ماهیت هر دستگاه را بشناسید. پادها دستگاه‌های کوچک و سبکی هستند که سادگی، راحتی و کاربری آسان را در اولویت قرار می‌دهند.

این دستگاه‌ها که هم برای مبتدیان و هم برای ویپرهای با تجربه طراحی شده‌اند، برای جایگزین کردن سیگار استفاده می شوند. از این رو راحتی بالایی در استفاده دارند.

از سوی دیگر، ویپ‌ها دسته وسیع‌تری از دستگاه‌ها را در بر می‌گیرند که قابلیت سفارشی سازی و کنترل بیشتری را ارائه می‌دهند.

ویپ‌ها که معمولاً از یک ماد و یک اتومایزر تشکیل شده‌اند، به کاربران این امکان را داده تا تنظیمات مختلف ویپینگ از جمله وات، دما و… مورد نظر را انتخاب کنند.

فرق پاد و ویپ در کاربرد آن ها نیز قابل مشاهده است. پادها در زمان ویپینگ، حس سیگار کشیدن را تقلید می‌کنند. این دستگاه‌ها با کام عمیق‌تر و میزان نیکوتین بالاتر، اغلب مورد علاقه افرادی هستند که به دنبال تغییر و ترک سیگارهای سنتی می‌باشند.

علاوه بر این، قابل حمل بودن آن‌ها، باعث شده برای افرادی که مدام در سفر و بیرون از خانه هستند، مناسب باشند.

از طرف دیگر، ویپ‌ها امکانات بیش تری ارائه می‌کنند. این دستگاه‌ها امکاناتی از جمله، جریان هوای قابل تنظیم و پتانسیل تولید بخار بیشتر را دارند؛ به همین دلیل برای ویپرهای حرفه‌ای مناسب هستند.

فروشگاه ویپ ایران انواع پاد‌ها و ویپ‌های باکیفیت را به همراه تجهیزات آن ها ارائه می‌دهد. برای خرید مطمئن، می‌توانید به ما اعتماد کنید. جهت آشنایی بیشتر با تفاوت پاد و ویپ، با ما همراه باشید.

تفاوت ویپ و پاد چیست؟

تفاوت اصلی بین ویپ و پاد، در عملکرد آن ها نهفته است. ویپ ها ابعاد بزرگ تر، وزن بیشتر و قدرت بیشتر دارند، از سوی دیگر، سیستم پاد یک دستگاه جمع و جور و قابل حمل بوده که برای راحتی و سهولت استفاده طراحی شده است

تفاوت ویپ و پاد در ساختار

تفاوت ویپ و پاد در ساختار

از نظر ساختار، ویپ‌ها معمولا از سه جزء اصلی تشکیل شده‌اند: ماد، تانک یا اتومایزر و باتری. ماد، مدار و کنترل را در خود جای می‌دهد، در حالی که تانک یا اتومایزر جویس را نگه می‌دارد و در دل خود کویل را جا داده است.

باتری، نیروی مورد نیاز برای گرم کردن کویل و تبخیر جویس را فراهم می‌کند.

از طرف دیگر سیستم‌های پاد دارای ساختار ساده و کارآمدی هستند. آن ها معمولا از دو جزء اصلی تشکیل شده‌اند: یک باتری کوچک (باتری داخلی) و یک کارتریج پاد.

بخش باتری (یا همان بدنه) معمولا مدارهای لازم و منبع تغذیه را در خود جای می‌دهد.

کارتریج پاد حاوی جویس (یا سالت)، کویل و دریپ تیپ در یک واحد است. پاد‌ها (یا همان کاتریج) به صورت مغناطیسی به باتری متصل می‌شوند و به راحتی قابل تعویض هستند.

از لحاظ میزان قدرت و کارایی تفاوت ویپ و پاد چیست؟

از نظر قدرت و کارایی، ویپ‌ها به دلیل سایز بزرگ تر و فناوری گرمایش پیشرفته، عموما قدرت بیشتر و بازدهی بالاتری را ارائه می‌دهند.

ویپ‌ها اغلب دارای تنظیمات وات قابل تنظیم هستند که به کاربران اجازه داده تا با تنظیم توان خروجی، تجربه ویپینگ خود را شخصی سازی کنند. این امر منجر به تولید ابرهای بزرگ تر بخار و ضربه قوی‌تری به گلو می‌شود.

از سوی دیگر، سیستم‌های پاد برای یک تجربه ویپینگ فشرده‌تر و کارآمدتر طراحی شده‌اند. آن ها معمولا در سطوح توان کم تر کار می‌کنند و کویل‌های کوچک تری دارند. این امر منجر به تولید بخار کمتر در مقایسه با ویپ‌ها می‌شود.

تفاوت ویپ و پاد در جویس

تفاوت ویپ و پاد در جویس

فرق پاد و ویپ در جویس مورد استفاده آن ها نهفته است. ویپ‌ها معمولا طیف گسترده‌ای از جویس را ارائه می‌دهند؛ زیرا می‌توان مخازن یا اتومایزرهای آن ها را با جویس‌های مختلف دوباره پر کرد.

تفاوت ویپ و پاد در حجم بخار

وقتی صحبت از فرق پاد و ویپ در حجم بخار تولیدی می‌شود، ویپ‌ها حجم بیش تری از بخار را تولید می‌کنند.

برخلاف ویپ‌ها، سیستم‌های پاد معمولا برای میزان بالاتر نیکوتین و استنشاق دهان به ریه بهینه می‌شوند که بر کاهش حجم کلی بخار تولید شده تأثیر می‌گذارد.

تفاوت ویپ و پاد در مقدار نیکوتین

یکی دیگر از تفاوت‌های قابل توجه بین ویپ‌ها و سیستم‌های پاد، در میزان نیکوتینی است که به کاربر منتقل می‌کنند.

سیستم‌های پاد به دلیل سازگاری با سالت نیکوتین که میزان نیکوتین بالاتری دارند، شناخته شده‌اند. از این رو تنها برای ارائه میزان بالاترت نیکوتین به کار می‌روند.

فرق پاد و ویپ در قیمت

قیمت، یکی دیگر از عوامل تفاوت پاد و ویپ است. به طور کلی، سیستم‌های پاد در مقایسه با ویپ‌ها مقرون به صرفه‌تر هستند.

این به دلیل طراحی ساده‌تر، ظرفیت باتری کم¬تر و عملکرد راحت‌تر آن ها است. از سوی دیگر، ویپ‌ها بسته به ویژگی‌ها، کیفیت ساخت و شهرت برند، می‌توانند از نظر قیمت بسیار متفاوت باشند.

به طور کلی، محدوده قیمت ویپ‌ها در مقایسه با سیستم‌های پاد وسیع‌تر است و طیف گسترده‌تری از انتخاب‌ها را برای کاربران با بودجه‌های مختلف ارائه می‌دهند.

ویپ بهتر است یا پاد؟

ویپ بهتر است یا پاد؟

در خرید ویپ و پاد، تعیین اینکه کدام یک بهتر است، به ترجیحات شخصی و نیازهای فردی بستگی دارد. هر دو دستگاه مزایا و معایب خاص خود را دارند.

ویپ‌ها با قابلیت تنظیم جریان هوا، تنظیمات توان و انتخاب از بین طیف وسیعی از طعم‌های جویس، برای افرادی که به دنبال یک تجربه ویپینگ حرفه‌ای هستند، مناسب‌تر می‌باشند.

ویپ‌ها اغلب حجم بیش تری از بخار را ارائه می‌دهند که باعث محبوبیت آن‌ها در میان ویپرهای با تجربه شده است. علاوه بر این، قابلیت استفاده از اتومایزرهای مختلف، تطبیق پذیری بیشتری را به ارمغان می‌آورد.

از سوی دیگر، سیستم‌های پاد برای کسانی که راحتی، سهولت استفاده و احتیاط را در اولویت قرار می‌دهند، بهتر هستند.

سیستم‌های پاد جمع و جور و قابل حمل بوده و اغلب مکانیزمی دارند که با کام گرفتن فعال می‌شوند و نیاز به تنظیمات را از بین می‌برند.

دستگاه‌های پاد سیستم و ویپ مناسب چه افرادی هستند؟

فرق پاد و ویپ باعث شده تا هر دستگاه برای گروه خاصی از افراد مناسب باشد. سیستم‌های پاد مخصوصا برای مبتدی‌ها یا افرادی که تازه با سیگار الکتریکی کار می‌کنند و به دنبال تجربه‌ای ساده و راحت می‌گردند، مناسب می‌باشند.

آن ها همچنین برای سیگاری‌هایی که می‌خواهند به ویپینگ روی آورند، ایده‌آل هستند؛ زیرا سیستم‌های پاد می‌توانند به دلیل میزان بالای نیکوتین، احساس سیگار کشیدن را تقلید کنند.

علاوه بر این، سیستم‌های پاد برای کسانی که می‌خواهند یک دستگاه ویپینگ جمع‌وجور و قابل حمل بخرند، مناسب می‌باشند.

از سوی دیگر، ویپ‌ها برای ویپرهای با تجربه که از سفارشی‌سازی و تنظیمات و طعم‌های مختلف لذت می‌برند، مناسب‌تر هستند.

این دستگاه‌ها معمولا بزرگ‌ترند، از این رو برای کسانی که به طور مکرر در طول روز ویپینگ می‌نمایند، مناسب می‌باشند.

سخن آخر

موارد زیادی باعث ایجاد فرق پاد و ویپ شده‌اند. سیستم‌های پاد برای مبتدیان و افرادی که به دنبال سادگی و راحتی هستند؛ مناسب است. از سوی دیگر، ویپ‌ها توسط ویپرهای با تجربه که به دنبال سفارشی‌سازی هستند انتخاب می شوند.

نهایت شما باید نسبت به ترجیحات شخصی خود اقدام به خرید و انتخاب یکی از این دو دستگاه کنید.

برای خرید پاد یکبار مصرف یا ویپ‌های مختلف و تجهیزات آن ها، می‌توانید به ویپ ایران، بزرگ ترین مرجع فروش دستگاه‌ها و لوازم ویپینگ در ایران مراجعه کنید.

ما بهترین محصولات را با کیفیت بالا و قیمت مناسب ارائه می‌دهیم. برای کسب اطلاعات بیش تر با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

آیا این دستگاه‌ها برای مایعات الکترونیکی سالت نیکوتین مناسب هستند؟

بله، هم سیستم‌های پاد و هم ویپ‌های معمولی را می‌توان با مایعات الکترونیکی سالت نیکوتین استفاده کرد. البته پادها بیشتر با این مایع سازگار هستند.

آیا می‌توانم از یک سیستم پاد به یک ویپ معمولی سوئیچ کنم؟

بله؛ جابجایی بین یک سیستم پاد و یک ویپ معمولی بر اساس ترجیح شخصی است.

آیا سیستم‌های پاد ایمن‌تر از ویپ‌های معمولی هستند؟

سیستم‌های پاد، مانند هر دستگاه ویپینگ، مجموعه‌ای از نگرانی‌های ایمنی خود را دارند. با این حال، به دلیل طراحی ساده‌تر و کنترل‌شده‌تر، خرید پاد یکبار مصرف برای مبتدیان ایمن‌تر در نظر گرفته می‌شود.

4.8/5 :12 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست