تفاوت سالت و جویس

تفاوت سالت و جویس

یکی از مدرن‌ترین روش‌های استفاده از نیکوتین، دستگاه‌های ویپ هستند. با خرید جویس یا سالت می‌توانید از دستگاه ویپ استفاده کنید.

بخار این دو ماده حس خوبی را به وجود می‌آورد و مضرات سیگار را ندارد. تفاوت سالت و جویس بسیار زیاد است؛ اما هر دو به صورت مایع به فروش می‌رسند. در این مقاله به طور کامل تفاوت‌های اساسی بین این دو ماده را با هم بررسی خواهیم کرد.

دستگاه‌های ویپ بعد از ورود به ایران طرفداران خیلی زیادی پیدا ‌کرده‌اند. برای ویپینگ، این مواد استفاده خیلی آسانی دارند و نیاز به وسایل جانبی نیست.

ماده اصلی برای تولید این مایعات، توباکو است و در واقع سالت و جویس از توباکو تولید می‌شوند. توباکو در مزارع رشد و پرورش پیدا می‌کند.

سالت مقدار نیکوتین بالایی دارند و به عنوان جایگزین سیگار مورد استفاده قرار می‌گیرند. سیگار ضرر‌های زیادی دارد و دود آن به ریه آسیب می‌رساند. سالت و جویس بخار مضر ندارند و با تأمین نیکوتین حس بهتری نسبت به سیگار به وجود می‌آورند.

جویس چیست؟

تفاوت جویس و سالت

تفاوت سالت و جویس در میزان نیکوتین آن­ها است. این مایع در دستگاه ویپ استفاده می شود. میزان نیکوتین در جویس بسیار پایین است؛ بنابراین کسانی که به میزان بالای نیکوتین عادت کرده‌اند، با مصرف جویس نیازشان ارضا نخواهد شد.

مواد مورد استفاده در جویس شامل گلیسیرین، پروپیلن گلیکول، طعم‌دهنده‌ها هستند. برعکس سیگار، جویس هیچگونه دودی تولید نمی‌کند و تنها با تولید بخار، نیکوتین مصرف می‌شود. جویس طعم‌های مختلفی دارد و هر شخص می‌تواند با توجه به سلیقه خود یکی از طعم‌ها را انتخاب کند.

سالت نیکوتین چیست؟

سالت  (Salt) به عنوان یک جایگزین برای سیگار معمولی استفاده می‌شود. این مواد شامل یک ترکیب نیکوتین با مقادیر بالاتر نسبت به جویس است که به صورت مایع و در قوطی‌های کوچک عرضه می‌شوند.

در مقایسه با سیگار‌های معمولی که توباکو سوخته می‌شود، سالت بخار نیکوتین تولید می‌کند.

بخار ماده نیکوتین، به سرعت به خون می­رسد و عوارض مربوط به سیگار را ندارد. این محصولات عمدتاً به عنوان جایگزینی برای سیگار استفاده می‌شوند، به‌خصوص برای کسانیکه قصد کاهش یا ترک سیگار دارند.

مزایای استفاده از خوراکی‌های سالت نیکوتین نسبت به سیگار‌های معمولی شامل موارد زیر می‌شود:

سالت نیکوتین چیست؟​
  • جذب سریع نیکوتین: با توجه به ترکیبات خاص موجود در سالت، نیکوتین به‌سرعت در خون جذب شده که منجر به تأثیرات سریع‌تر و بدون ضرر می­شود.

 

  • مصرف کمتر: با توجه به قدرت جذب بالا، ممکن است نیاز به مصرف کمتر نیکوتین داشته باشید تا احساس رضایت را به دست ‌آورید.

 

  • عدم تولید دود: یکی از مزایای اصلی سالت نیکوتین و همچنین جویس، عدم تولید دود است. یکی از موارد تفاوت سالت و جویس هم میزان بخار آن‌ها به شمار می‌رود.

 

  • انتخاب طعم: سالت نیکوتین در انواع مختلفی از طعم‌ها عرضه می‌شود. این تنوع به شما امکان می‌دهد تا طعم مورد علاقه‌تان را انتخاب کرده و لذت ببرید.

تفاوت جویس و سالت در چیست؟

تا اینجا با دو مایع جویس و سالت آشنا شده‌اید. تفاوت سالت و جویس جنبه‌های بسیار مختلفی دارد. در ادامه در مورد تفاوت‌های اساسی و مهم این دو ماده با هم صحبت خواهیم کرد:

تفاوت از نظر میزان نیکوتین موجود

تفاوت سالت و جویس از نظر میزان نیکوتین به کار رفته در آن اهمیت خیلی زیادی دارد. برای بررسی این مقادیر باید توجه داشته باشید که جویس مقدار نیکوتین کمتری نسبت به سالت دارد. میزان معمول ماده نیکوتین در جویس حدوداً 3 میلی‌گرم در نظر گرفته می‌شود.

در سالت مقدار نیکوتین حدود ۲۵ میلی‌گرم است و در برخی موارد تا ۵۰ میلی گرم نیز نیکوتین در آن استفاده می‌شود.

کسانیکه مصرف سیگار خیلی بالایی دارند، باید برای ترک سیگار از سالت استفاده کنند تا میزان نیکوتین مورد نیاز مغز تأمین شود. جویس با مقدار نیکوتین کم برای افراد تازه‌کار انتخاب خیلی بهتری است.

از نظر نسبت VG به PG​

از نظر نسبت VG به PG

اصطلاح VG به معنای گلیسیرین‌های گیاهی است که خواص خیلی زیادی برای بدن دارند.

حروف PG نیز نشان‌دهنده پروپیلن گلیکول است که هر دو در ساخت جویس و سالت استفاده می­شوند. تفاوت سالت و جویس در مقدار درصد به کار رفته VG و  PG در آن‌ها است.

در جویس به طور معمول نسبت VG به PG حدود ۷۰ به ۳۰ است؛ اما در سالت این نسبت کاملاً بر عکس می باشد.

میزان VG به PG در سالت متفاوت است اما به طور معمول به صورت ۵۰-۵۰ یا مقادیر بالاتری از PG را نشان می‌دهد. گلیسیرین VG طعم شیرین و دلپذیر دارد اما PG مزه خاصی را به وجود نمی‌آورد.

از نظر دستگاه ویپ مورد نیاز

یکی از مهم ترین موارد تفاوت سالت و جویس، دستگاه‌های ویپ مناسب برای آن‌ها است. دستگاه ویپ برای مصرف جویس کاملاً مناسب است و استفاده آسانی دارد.

برای استفاده از سالت معمولاً از پاد سیستم‌ها استفاده می‌شود. البته دستگاه ساب هم برای تولید بخار سالت کاربرد دارد که مقدار نیکوتین را پایین می‌آورد.

برای اینکه جویس و سالت عملکرد مناسبی داشته باشند، باید با دستگاه مخصوص به خود مورد استفاده قرار بگیرند.

دستگاه ویپ پاد و ویپ‌های معمولی تفاوت خیلی زیادی در استفاده ندارند اما میزان بخار و نیکوتین تولیدشده در آن‌ها با هم متفاوت است. با خرید پاد می‌توانید سالت را به­راحتی مصرف کنید.

تفاوت قیمت جویس و سالت

تفاوت سالت و جویس از نظر قیمت خیلی زیاد نیست و تقریباً در یک رنج قیمتی قرار می‌گیرند.

جویس به دلیل داشتن نیکوتین کمتر، معمولا بیشتر مصرف می شود و ماندگاری کوتاه تری دارد اما سالت به دلیل داشتن نیکوتین بیشتر، معمولا کمتر مصرف می شود.

مقایسه سالت و جویس از نظر تفاوت PH

تفاوت از نظر PH

فرق سالت و جویس از نظر PH نشان­دهنده میزان اسیدی یا قلیایی بودن این دو مایع است. جویس به عنوان یک ماده قلیایی شناخته می‌شود که مقدار PH آن بیش‌تر از عدد ۷ است؛ اما برعکس، سالت اسید‌های ضعیفی دارد که PH زیر ۷ و اسیدی را نشان می‌دهد.

البته باید توجه داشته باشید که میزان اسیدی بودن سالت هیچ مشکلی برای گلو ایجاد نمی‌کند.

تفاوت حجم بخار جویس و سالت

یکی از مهم‌ترین موارد تفاوت سالت و جویس میزان بخار تولیدشده توسط هر یک از آن‌ها است. هر چه درصد گلیسیرین گیاهی یا VG در مایع بیشتر باشد، حجم بخار بیشتری هم تولید می‌کند.

بین این دو، جویس میزان VG بالاتری دارد و به همین دلیل حجم بخار بیشتری تولید می‌کند. سالت که در پاد ویپ‌ها قرار می‌گیرد، بخار کمتری تولید می‌کند. البته میزان توان دستگاه نیز اهمیت دارد. ویپ‌های جویس توان بیشتری دارند.

سالت نیکوتین چیست؟ هر آنچه در مورد Nic Salt باید بدانید

سالت نیکوتین ویژگی‌های خاص خود را دارد. مزایا و معایب مصرف آن را در ادامه توضیح خواهیم داد:

مزایا و معایب مصرف سالت نیکوتین

مزایای مصرف سالت نیکوتین

  • میزان نیکوتین بالا برای افرادی که مصرف زیادی دارند.
  • دستگاه پاد ویپ بسیار ارزان‌تر از انواع دیگر است.
  • نسبت به سیگار سنتی، هیچ آسیبی به گلوی شما وارد نمی‌کند.
  • جایگزین عالی برای سیگار محسوب می‌شود.

معایب مصرف سالت نیکوتین

  • در ایران قیمت نسبتا بالایی دارند.
  • بخار تولیدشده در سالت کم است.

فرق جویس معمولی و سالت نیکوتین چیست؟ معرفی تفاوت‌های E-juice و nic salt

جویس معمولی در مقایسه با سالت نیکوتین حجم نیکوتین کمتری دارد و به همین دلیل باعث وابستگی افراد نمی‌شود.

فرق دیگر، طعم این دو مایع است. البته طعم‌ها به دلیل اسانس میوه به کار رفته در آن‌ها به وجود می­آیند و مواد پایه جویس و سالت تقریباً یکسان هستند.

سخن پایانی

با خواندن این مطلب با تفاوت سالت و جویس به طور کامل آشنا شدید. اکنون می‌توانید با توجه به نیاز‌های خود یکی از این مایعات را انتخاب و مورد استفاده قرار دهید.

آیا این سؤال در ذهن شما به وجود آمده است که سالت و جویس را از کجا بخرید؟ برای خرید می‌توانید از اینجا سایت ویپ ایران اقدام کنید.

در سایت ما انواع ایجوس‌ها با طعم‌های پرطرفدار قرار داده شده است و در ضمن تجهیزات و دستگاه ویپ هم به فروش می‌رسد. برای اطلاع از شرایط خرید و مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

سؤالات متداول

استفاده از جویس و سالت برای چه کسانی مناسب است؟

کسانی که قصد ترک سیگار را دارند، می‌توانند از این جایگزین‌ها استفاده کنند.

مقدار نیکوتین در کدام مایع سالت یا جویس بیشتر است؟

مقدار نیکوتین سالت بسیار بیش‌تر از جویس است.

آیا افراد غیر سیگاری هم می‌توانند از ویپ استفاده کنند؟

بله، اما ممکن است وابستگی ایجاد شود.

4.8/5 :18 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست