سازمان FDA اجازه فروش سیگارالکترونیکی را صادر کرد

سازمان غذا و دارو آمریکا (Food and Drug Administration)، برای اولین بار اجازه فروش 3 مدل سیگارالکترونیکی در ایالات متحده آمریکا را صادر کرد. این سیگارالکترونیکی ساخت شرکت “آر جی رینولدز” است که محصولات خود را تحت برند VUSE عرضه می کند. برای اولین بار است که یک محصول مربوط به صنعت ویپ و سیگارالکترونیکی این مجوز را از سازمان FDA آمریکا می گیرد. خوشبختانه این مجوز، تبلیغات و فشارهای مافیای سیگار بر مضرتر بودن دستگاه های ویپ و سیگارالکترونیکی نسبت به سیگار سنتی را کاملا رد می کند.

سازمان FDA می گوید تجزیه و تحلیل داده های به دست آمده، نشان می دهد استفاده از محصولات با طعم توباکو کمپانی Vuse می تواند به کاربران در کاهش قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی مضر ناشی از سیگارهای سنتی کمک کند و عوارض خیلی کمتری را به کاربر متحمل شود.

تصمیم سازمان غذا و دارو آمریکا برای کمپانی های تولیدکننده‌ سیگارهای الکترونیکی و ویپ ها مهم است. هر چند که محصولات این شرکت ها در بازار موجود است، اما مدتهاست که همه منتظر نتایج ارزیابی نهاد نظارتی FDA آمریکا بوده اند.

مجوزهایی که صادر شد یک گام مهم در جهت اطمینان از این است که همه محصولات مربوط به صنعت ویپ و سیگارالکترونیک تحت ارزیابی محکم و علمی سازمان FDA قرار می گیرند. داده های این سازمان صاحب نظر نشان می دهد که افرادی که از ویپ و سیگارالکترونیکی برای ترک سیگار استفاده می کنند، به طور کامل و یا تا حدود زیادی از مضرات سیگار سنتی در امان هستند.

منابع: FDA OFFICIAL Website

www.reuters.com

www.nytimes.com

ir.voanews.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاز دارید؟
سلام، در صورتی که نیاز به راهنمایی دارید، روی آیکون پشتیبان کلیک کنید:

فهرست