آیا ویپ و سیگار الکترونیکی سرطان زاست؟

طبق تحقیقات دانشگاه کوئین مری لندن (Queen Mary University of London) موضوع سرطان زا بودن ویپ ها و سیگارهای الکترونیکی به هیچ وجه حقیقت ندارد! وزارت بهداشت عمومی انگلستان که متشکل از 5000 هزار دانشمند و محقق در حوزه بهداشت و سلامت است در سال 2014 با ارائه یک مطالعه تحقیقاتی دقیق ثابت کردند که ویپ ها و سیگارهای الکترونیکی در صورت اورجینال بودن ایجوس ها به هیچ عنوان سرطان زا نیستند. استقبال چشمگیر مردم سراسر دنیا از ویپ و سیگار الکترونیکی نشان دهنده افزایش آگاهی مردم نسبت به کشنده بودن سیگار و قلیان است و رشد ۵۸۰ درصدی فروش سیگارهای الکترونیکی در این چند سال این امر را ثابت میکند.

البته لازمه که بدونید سیگارهای الکترونیک و دستگاه های ویپ، برای افراد غیر سیگاری و کسانی که از دخانیات استفاده نمیکنند مضر است، اما برای افراد سیگاری تا 95% ضرر کمتری نسبت به سیگار کشیدن دارد.

و اما قسمت دردناک و بحث برانگیزتر این تحقیقات این است که بزرگترین رسانه های سراسر جهان با علم به این که این امر یک واقعیت اثبات شده و غیرقابل انکار است, باز هم اصرار بر خطرناک بودن ویپ ها و سیگارهای الکترونیکی دارند. و این جایی است که مافیای تولید, واردات و صادرات سیگار با حمایت دولت ها و رسانه های مرجع نه تنها این حقیقت را معکوس جلوه میدهند بلکه با استفاده از قدرت و نفوذ خود از تبلیغ این محصولات توسط شرکت ها و رسانه ها هم جلوگیری میکنند.

در ادامه شما را به تماشای مستند کوتاه چرا ویپ ها در ذهن مردم، مضر جا افتاده اند؟”  دعوت میکنیم.

ما دوست داریم نظر شما را هم درباره تحقیقات فوق بشنویم.

منابع:

www.ecigclick.co.uk

www.karger.com

www.gov.uk

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به کمک نیاز دارید؟
سلام، در صورتی که نیاز به راهنمایی دارید، روی آیکون پشتیبان کلیک کنید:

فهرست