آیا استفاده از ویپ و سیگار الکترونیکی برای سلامتی مضر است؟

آیا استفاده از ویپ و سیگار الکتریکی برای سلامتی مضر است؟” سوالی که بارها و بارها در کشورهای مختلف و رسانه های گوناگون مطرح شده که البته جواب های مستندی هم از دانشگاه ها و پژوهشکده های مختلف هم منتشر شده است.

طبق تحقیقات محقق برجسته اهل انگلستان, استاد پیتر هاجک (Professor Peter Hajek) سیگارهای الکترونیکی و ویپ ها ۹۵ درصد کمتر از سیگار برای بدن ضرر دارد. در ادامه می توان گفت هیچ چیز حتی استفاده از تلفن همراه 100٪ ایمن نیست! ولی این امر که کشیدن سیگار و قلیان کاربر را می کشد و می تواند در اثر مصرف طولانی مدت باعث بیماری جدی و مرگ شود برای همه امری بارز است. امروزه ثابت شده که سیگار بیشترین آسیب را هم به مصرف کنندگان و هم به اطرافیان آنها در جهان وارد کرده است. تلاش برای تشویق افراد به استفاده از سیگار الکترونیکی و ویپ باید حمایت شود زیرا مضرات حاصل از استفاده از سیگار و قلیان بسیار بسیار بیشتر از آنهاست. جالب است بدانید تعداد کسانی که از دستگاه ویپ و سیگار الکترونیکی استفاده میکنند به سرعت در حال افزایش است بطوری که از حدود هفت میلیون نفر در سال 2011 به 41 میلیون نفر در سال 2018 افزایش پیداکرده است.

در ادامه شما را به تماشای مستند کوتاهی در لینک زیر دعوت میکنیم:

چرا ویپ ها در ذهن مردم، مضر جا افتاده اند؟واقعیت هایی که باید بدانید!

منابع:

www.ecigclick.co.uk

www.karger.com

www.gov.uk

1 نظر

  1. عالی بود توضیحی که دادید.حرف درست جواب نداره.از خدامه این مافیای تولید و واردات سیگار حداقل تو ایران دست از سر ویپرها بردارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *