برای سالم تر ماندن کویل دستگاه های ویپ، چه نکاتی رو رعایت کنیم؟

برای همه ی ما ویپر ها تاحالا پیش اومده که کویل دستگاه ویپ مون (سیگار الکترونیک) میسوزه یا خراب میشه. طعم تلخ و بدی رو حس میکنیم و ممکنه گلومون موقع کام گرفتن و ویپینگ اذیت شه.خوب، میشه گفت خرابی کویل یه اتفاق طبیعیه! کویل یه جورایی مثل فیلتر دستگاه عمل میکنه و به هر حال یک قطعه مصرفیه اما اگر موارد و نکاتی رو رعایت کنیم، استفاده بهتر و بهینه تری از کویل دستگاه ویپ مون خواهیم داشت.شما هم اگر نظری داشتید، با بچه های ویپ ایران در میون بذارید.
1) اولین موردی که باید دقت کنیم، این هستش که هیچوقت اجازه ندیم تانک دستگاه مون که داخلش ایجوس هست، خالی بشه.همیشه سعی کنید مقداری ایجوس داخل دستگاه بمونه و بعد اقدام به پر کردن مجددش کنید.وقتی کویل دستگاه ایجوس کنارش نباشه پنبه های داخلش خشک میشه و میسوزه.حداقل مقدار ایجوس ای که باید داخل تانک باشه حدود 20 درصده.

2) هنگام استفاده از کویل نو و جدید دستگاه، برای اولین باری که ایجوس داخلش پر کردید، حدود 15 دقیقه ای حداقل باید صبر کنید و بعد از دستگاه استفاده کنید تا به اندازه کافی کویل، تر و خیس بشه.این کار رو میبایست هر بار که کویل دستگاه رو عوض میکنیم هم انجام بدیم.اگر برای بار اول دارید از دستگاه استفاده میکنید، خوب کویل دستگاه شما نو هستش و حتما این موضوع رو رعایت کنید.

3) مقدار قدرت و واتی که از دستگاه استفاده میکنید، باید توی محدوده پشتیبانی کویل دستگاه باشه.مثلا کویلی که بازه 30 تا 70 وات رو پشتیبانی میکنه رو نباید با 200 وات کشید.اینطوری هم قدرت بیش از حد وارد کویل میکنید و باعث خراب شدن کویل خواهید بود.در نتیجه کویل مخصوص بازه قدرتی که میخواید رو باید استفاده کنید.یا بررسی کنید کویل دستگاه ویپ شما چه بازه ای از قدرت را پشتیبانی میکند (معمولا بر روی خود کویل این بازه حک شده است) و حتما در بازه پشتیبانی کویل، وات و قدرت دستگاه را تنظیم کنید (البته اگر دستگاه ویپ ای که دارید قدرتش قابل تنظیم میباشد).

4)استفاده از ایجوس های فیک یا غیراصلی، یکی از دلایل سوختن و خراب شدن کویل دستگاه هستش.ویپ ایران به شما این اطمینان رو میده که همیشه و همیشه، تمام کالاهایی که از ویپ ایران تهیه میکنید، اصلی و اورجینال هستند.

توجه داشته باشید که خراب شدن کویل ها زمان مشخصی نداره و ممکنه از همون اول تو یک اشتباه خیلی کوچیک، خراب بشه و یا اینکه بتونید چند ماه هم استفاده کنید.این به نوع و طرز استفاده شما خیلی بستگی داره.

امیدوارم از مطالب بالا استفاده کرده باشید و تجربه ویپینگ خوبی رو براتون آرزومندیم.

6 Comments

  1. سلام .مقاله بسیار خوبی بود. سپاس از سایت عالی شما. یه سوال دارم. فرمودید که مقدار قدرت و واتی که از دستگاه استفاده میکنید، باید توی محدوده پشتیبانی کویل دستگاه باشه.مثلا کویلی که بازه 30 تا 70 وات رو پشتیبانی میکنه رو نباید با 200 وات کشید.اینطوری هم قدرت بیش از حد وارد کویل میکنید و باعث سوختنش میشید. حالا سوالم اینه که اگر روی کویل نوشته باشه Best 40-60 و شما وات دستگاه را روی ۳۰ بگذاری و استفاده کنی هم به دستگاه آسیب میرسه؟
    • سلام .مقاله بسیار خوبی بود. سپاس از سایت عالی شما. یه سوال دارم. فرمودید که مقدار قدرت و واتی که از دستگاه استفاده میکنید، باید توی محدوده پشتیبانی کویل دستگاه باشه.مثلا کویلی که بازه 30 تا 70 وات رو پشتیبانی میکنه رو نباید با 200 وات کشید.اینطوری هم قدرت بیش از حد وارد کویل میکنید و باعث سوختنش میشید. حالا سوالم اینه که اگر روی کویل نوشته باشه Best 40-60 و شما وات دستگاه را روی ۳۰ بگذاری و استفاده کنی هم به دستگاه آسیب میرسه؟
      • سلام دوست من. خیر در صورتی که قدرت تنظیم شده توسط شما پایین تر از محدوده پشتیبانی کویل باشه مشکلی برای دستگاه پیش نمیاد اما ممکنه دستگاه شروع کنه به پس دادن ایجوس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *