سیگار IQOS چیست و چه تفاوتی با ویپ ها دارد؟

دستگاه سیگار iqos چیست

دستگاه سیگار IQOS، یک دستگاه نسل جدید برای کشیدن سیگار است که با ضرر کمتر برای مصرف کننده میتواند جایگزین خوبی برای سیگار باشد. کمپانی “فیلیپ موریس” و “آلتریا”، دستگاه “آیکس” را که به جای سوختن توباکو، آن را با المنت گرم می کند، برای فروش در ایالات متحده و برخی کشورهای پیشرفته مثل ژاپن، بریتانیا و … راهی بازار کردند. این دستگاه تا سال 2014 در49 کشور دیگر بعد از آمریکا عرضه شده است.

IQOS 3 Blue

پزشکان میگویند این روند گرم کردن توباکو سموم کمتری را در بدن آزاد می کند. این محصول جدید مانند دستگاه های “ویپ و سیگار الکترونیکی” به عنوان گزینه ایمن تر و کم ضرر در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد. البته مضرات استفاده از سیگار IQOS به مراتب باز هم بیشتر از سیگارهای الکترونیکی است اما سازندگان این دستگاه که اصطلاحاً فناوری آن را “HeatStick” می نامند ادعا می کنند که این فناوری که توباکو را “گرم می کند” نسبت به سیگار و دخانیات دیگر که توباکو را “می سوزانند” بسیارایمن تر است.

در حالی که از نظر تئوری استفاده از این نوع دستگاه، نوعی “سیگار کشیدن” است، پزشکان هشدار می دهند که در کل کنار گذاشتن دخانیات بهتر از جایگزین کردن آن با فناوری های جدید است ولی برای افرادی که توانایی کنارگذاشتن دخانیات را ندارند بهترین راه جایگزین کردن این نوع دستگاه ها با آنهاست. از دلایل این موضوع میشه به نسوختن اشاره کرد، در این دستگاه چیزی نمی سوزد، دستگاه المنتهایی دارد که باعث می شود برگ توباکوی واقعی در دمای بسیار کمتری بسوزد و خبری از سوختن کاغذ، گوگرد، و دمای نزدیک به 900 درجه آتش سیگار درکار نیست.

دستگاه IQOS اولین بار توسط شرکت های Altria و Philip Morris زمانی که هنوز یک شرکت بودند توسعه یافت. به گزارش CNBC، فیلیپ موریس این محصول را در سطح بین المللی توزیع می كند و آلتریا از طریق توافق نامه بین این دو در بازار داخلی آمریکا آن را بازاریابی می كند. براساس بیانیه مطبوعاتی، توزیع ایالات متحده پس از تأیید دستگاه IQOS برای فروش توسط سازمان غذا و دارو (FDA) در اوایل سال 2014 امکان پذیر شد.

دکتر مایکل اونگ (Dr. Michael Ong)، دکترای “مسکن پزشکی” و “سیاست های بهداشتی و مدیریت در UCLA Health”، می گوید گرمايش توباکو به جای سوزاندن آن سموم کمتری در بدن رها می کند اما به دلیل جدید بودن این فناوری به بررسی و تحقیق بیشتری نیاز است.وی توضیح می دهد که تفاوت اصلی دستگاه های ویپ و IQOS این است که دستگاه های ویپ و سیگارهای الکترونیکی، ایجوس های حاوی نیکوتین را تبدیل به بخار می کنند ولی دستگاه IQOS برگ های توباکو را گرم می کند.با توجه به این امر که سیگارهای سنتی باعث بیش از 480,000 مرگ در هر سال می شود باید از فناوری های جدید که استفاده از آنها را برای کاربر آسان می کند استقبال و حمایت شود.خبرگزاری CNN گزارش داده است که بیش از 11 میلیون نفر در سراسر جهان از IQOS استفاده می کنند.

نکات مهم هنگام خرید دستگاه آیکس IQOS:

متاسفانه نسخه های های کپی و فیک دستگاه های IQOS و سیگارهای HEETS در بازار به وفور یافت می شود و در قالب نسخه اصلی کمپانی به فروش گذاشته شده است.

برای خرید دستگاه سیگار IQOS و سیگارهای HEETS می توانید اینجا نسخه Original Chip دستگاه های این برند را از ویپ ایران، توزیع کننده رسمی برند IQOS در کشور، تهیه کنید.

در ویدئو زیر به طور کلی نحوه کار دستگاه آیکوس و تکنولوژی به کار رفته در آن که باعث تفاوت اساسی آن با سیگارهای سنتی می شود توضیح داده شده است. پیشنهاد می کنیم حتما ببینید!

در ویدئو زیر به اجزا تشکیل دهنده دستگاه آیکوس و سیگارهای هیتس به طور کامل به تصویر کشیده شده است. پیشنهاد می کنیم برای درک هرچه بهتر مطالب بالا، این ویدئو را مشاهده کنید.

یکی از نکات مهم بعد از استفاده از دستگاه آیکوس، تمیز کردن آن است که به سادگی توسط خود کاربر قابل انجام می باشد. در ویدئو زیر نحوه پاکسازی و تمیز کردن دستگاه آیکوس به طور کاملا ساده و کامل شرح داده شده است. پیشنهاد می شود که حتما این ویدئو را با دقت مطالعه کنید تا از خرابی های احتمالی دستگاه آیکوس شما پیشگیری شود.

1 دیدگاه

  1. اطلاعات بسیار خوب و کاملی رو منتشر کردید. همه چیز راجع بهش گفتید مورد دیگه ای نیست. فقط دوستان یادتون باشه دودش اندازه سیگار نیست و کمتره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست