استفاده از ویپ، بهترین راه برای منع استفاده نوجوان ها از سیگار و دخانیات است

یک مطالعه جدید در مجله پزشکی انگلستان نشان میدهد که استفاده از ویپ راه بسیار خوبی برای جذب نشدن جوانان به استعمال دخانیات است. همچنين در ادامه تحقیقات مشخص شد كه تنها تعداد کمی از جوانان بعد از تجربه ویپ به مصرف دخانيات ادامه مي دهند.این تحقیق که بخش کنترل مصرف تنباکو در مجله پزشکی بریتانیا (British Medical Journal) منتشر شد، خبر میدهد که نوجوانی که از ویپ استفاده میکنند کمترازهم سن و سال های خود که اولین بار محصولات حاوی تنباکو را امتحان کردند ، به سمت مصرف سیگار و قلیان کشیده میشوند.
محققان این مجله از داده های تحقیق ملی توتون و تنباکو ایالات متحده (US National Youth Tobacco Survey) برای آزمایش و مقایسه ومصرف سیگار الکترونیکی با انواع مختلف محصولات حاوی تنباکو استفاده کردند.آنها دریافتند که سیگار رایج ترین محصول برای شروع مصرف دخانیات است و به دنبال آن سایر محصولات قابل احتراق ، غیر قابل احتراق و سیگارهای الکترونیکی قرار می گیرند.نتیجه جالب این تحقیقات این است که کمتر از 1 درصد از نوجوانانی که با سیگار الکترونیکی شروع کرده اند ، به سمت مصرف سیگاررفتند. این رقم از هر گروه مورد بحث دیگر کوچکتر است.

نوجوانان مورد آزمایش بعد از مصرف سیگار الکتریکی خیلی کمتربه فکر مصرف سیگار افتاده اند نسبت نوجوانانی که برای اولین بار سیگار را تجربه کردند و به فکر سیگار الکتریکی افتاده اند.

“در کل تحقیقات این مجله پزشکی نشان می دهد که در دوره زمانی مدنظر ، مصرف سیگارهای الکترونیکی ؛ کاملا بعید است که به عنوان دروازه ورود به سمت مصرف سیگارعمل کند، و در واقع بیشتراحتمال دارد که به عنوان راهی برای خروج ازدنیای سیگار برای نوجوانان آسیب پذیر عمل کرده باشد.”

منبع :
eurekalert.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به کمک نیاز دارید؟
سلام، در صورتی که نیاز به راهنمایی دارید، روی آیکون پشتیبان کلیک کنید:

فهرست