راهنمای شناخت پارامترها و تنظیم قدرت دستگاه های ویپ

شناخت اهم و وات کویل، تنظیم ویپ

برای این که بتونید تجربه ویپینگ بی نقص و لذت بخشی داشته باشید، لازمه که با اصطلاحات الکترونیکی که نمایشگر دستگاه شما نمایش می دهد آشنایی داشته باشید. به همین منظور در این مقاله به صورت کاملا ساده و روان، این اصطلاحات را برای شما توضیح داده ایم.

مقاومت، اهم و یا به اختصار (Ω)

اهم میزان مقاومت کویل دستگاه ویپ است. هرچه میزان اهم کویل بالاتر باشد، دستگاه نیاز به تولید قدرت کمتر دارد و در نتیجه بخار کمتری تولید می کند. به طور معمول کویل های با مقاومت حدود 1 اهم و یا بالاتر مناسب ایجوس های سالت نیکوتین است و بالعکس، کویل های با مقاومت حدودا کم تر از 1 اهم مناسب ایجوس های کم نیکوتین (High VG) است که بخار بیشتری هم تولید می کند. هر چه میزان مقاومت به صفر نزدیک تر باشد، کویل توانایی پشتیبانی از قدرت بالاتری را دارد و به طبع، بخار بیشتری تولید می کند. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، میزان قدرت (وات) قابل پشتیبانی توسط کویل و مقاومت آن (اهم) بر روی بدنه فلزی کویل حک شده است.

شناخت اهم و وات کویل، تنظیم ویپ

قدرت، وات و یا به اختصار (W یا VW)

وات واحد اندازه‌گیری توان است، بنابراین وات به قدرت دستگاه ویپ شما اشاره دارد. هرچه میزان وات دستگاه شما بالاتر باشد، قدرت دستگاه ویپ بیشتر است و در نتیجه دستگاه بخار بیشتری تولید می کند. برای دستگاه های ویپ ای که قابلیت تنظیم قدرت دارند، کاربر باید متناسب با مقاومت (اهم) کویل خود، قدرت را تنظیم کند. همانطور که در تصویر بالا مشاهده کردید، میزان قدرت (وات) قابل پشتیبانی توسط کویل بر روی بدنه فلزی کویل حک شده است. بنابراین کاربر نیازی به محاسبه میزان قدرت مناسب برای هر کویل را ندارد و به راحتی می توان از روی بدنه کویل، میزان قدرت قابل پشتیبانی برای کویل را مشاهده و تنظیم کرد. اگر کاربر دستگاه خود را روی قدرت (وات) بالاتر یا پایین تری نسبت به قدرت قابل پشتیبانی توسط کویل تنظیم کند، کویل آسیب می بیند یا باعث پس دادن مایع و در نتیجه، میزان بخار نامناسب می شود، میزان پس دادن مایع بیشتر می شود و در نهایت کویل خراب و دیگر قابل استفاده نخواهد بود. لازم به ذکر است که دستگاه هایی که قابلیت تنظیم قدرت ندارند به طور خودکار میزان قدرت (وات) مناسب کویل را تنظیم می کند.

ولتاژ، ولت و یا به اختصار (V): ولت واحد اندازه­ گیری مرسوم برای اندازه­ گیری ولتاژ مورد نیاز دستگاه ویپ و یا ولتاژ تولیدی آن است.

جریان، آمپر و یا به اختصار (A): آمپر که به امپ هم مخفف می­شود، واحدی است برای اندازه­ گیری شدت جریان الکتریکی یا سرعتی که الکتریسیته حرکت می­ کند. ولت و آمپر از یکدیگر مستقل نیستند، چون توسط قانون اهم، ­به­ همراه مقاومت به­ یکدیگر مرتبط هستند.لازم به ذکر است که آمپر متغییری نیست که شما بتوانید به صورت دستی بر رو دستگاه ویپ تنظیم کنید.

شناخت اهم و وات کویل، تنظیم ویپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاز دارید؟
سلام، در صورتی که نیاز به راهنمایی دارید، روی آیکون پشتیبان کلیک کنید:

فهرست